Menu

Ramona Bărbulescu

Actor
Adaugă în lista ta
Înregistrează-te pentru a adăuga în lista ta

Spectacole viitoare cu Ramona Bărbulescu

Momentan nu există reprezentații viitoare.

Despre Ramona Bărbulescu

Studii:

Liceul de coregrafie Floria Capsali

Absolventă UNATC, Facultatea de Teatru, secţia coregrafie, Bucureşti, promoţia 2005

Absolventă a Universităţii Spiru Haret, Facultatea de teatru, secţia actorie, Bucureşti                 

Studentă anul II a Şcolii Superioare de Artă Euritmică Bucureşti

                 

Activitate profesională

2002: Forum Art – atelierul de muzică contemporană Archaeus organizat de ARFA – Radiodifuziune

2002: Institutul francez – momente coregrafice, Bucureşti

2003: Moment coregrafic prezentat în cadrul Galei Premiilor Uniunii Scriitorilor, Teatrul Nottara

2003: Spectacolul Apocalilypse live part II, coregrafie Sven Seeger asistat de Julie Bougard şi Pitt Sauerwein – visuals & performing

2003: Sarea pământului, coregrafia Liliana Iorgulescu, Teatrul Odeon, Bucureşti

2003: Trupa Sensor – momente coregrafice               

2003-2005: Turnee cu spectacolul Sarea pământului în ţară

2004: Grigore Leşe 50, coregrafia Liliana Iorgulescu, Radiodifuziune

2004: Olimpiada Culturală de la Atena – InterArt – Liliana Iorgulescu, Mihaela Vosganian

2004: Zilele Culturii Române la Madrid – Sarea pământului, coregrafia Liliana Iorgulescu;

2005: Sprint, spectacol produs de Centrul Naţional al Dansului, Bucureşti

2005: Bursă internaţională “KulturKontakt Austria / Tanzquartier Wien, Artists-in-Residence program 2005 “, Viena                          

2005: Bitter Sauce, regia Lidia Carmen Vidu, Festivalul internaţional de teatru de la Brăila şi Green Hours, Bucureşti        

2005: Participare la Expoziţia Mondială, Aichi, Japonia

2006: Mica Academie de Artă; director Raluca Voicu – profesor de dans

2007: Protect, Teatrul Desant,coordonator Paul Duncă

2007: Romeo şi Julieta, regia Kemal Basar (Turcia), Teatrul Tony Bulandra, Târgovişte

2007: Festivalul de teatru de la Sibiu, coregrafia Liliana Iorgulescu

2007: Coregrafia spectacolului Lampa lui Alladin, regia Cristian Pepino, Teatrul Ţăndărică

2008: Femeile din Trahis, regia Alexander Hausvater, Teatrul Tony Bulandra, Târgovişte

2008: Odihna, regia Mihai Măniuţiu

2009: Miro: Aceasta este culoare visurilor mele, regia Horaţiu Mihaiu,Teatru Tony Bulandra, Târgovişte

2010: Promised Land şi Nesomn, concept şi coregrafie Arcadie Rusu

2011: Actor al Teatrului Logos, director Oswald Gayer – Faust I, Faust II, Insula Sclavilor, Peer Gynt 

Roluri jucate de-a lungul timpului

Dans - actori
în D`ale noastre
Detalii